HEDDADAGENE 2017 – ny, stor teaterfestival i Oslo 9. – 18. Juni

Opplev scenekunst fra hele landet når 28 teatre går sammen om en splitter ny festival! Programmet er like variert som teatermangfoldet vårt, og viser hva som skjer i teater- Norge om dagen. Osloteatrene er vertskap for festivalen og det hele avrundes med utdeling av den prestisjetunge Heddaprisen ved Oslo Nye Teater 18. Juni. I tillegg til dette blir det et nachspiel i operaen uken etterpå 20. – 24. juni.

Ta med alle du kjenner til denne feringa av scenekunsten!

Velkommen i teateret!

Les: Pressemelding Heddadagene

Gjestespill & vertsteater heddadagene

BLACK BOX TEATER:

Brødrene Løvehjerte

Av Astrid Lindgren BRAGETEATRET

BILLETT

Snøhula

av Ane Aas og Rasmus Rohde NORD-TRØNDELAG TEATER

BILLETT


UTE, FORAN NATIONALTHEATRET

Minnenes Museum

Av Stiftelsen NIE Teater NORSK SCENEKUNSTBRUK

BILLETT


OSLO NYE TEATER (Centralteatret):

Det eventyrlige Dissosia av Anthony Neilson NORDLAND TEATER

BILLETT

Solveigs andre sang

Av Malmfrid Hallum TEATER INNLANDET OG NRK RADIOTEATRET

BILLETT


OSLO NYE TEATER (Hovedscenen):

HEDDAPRISEN 2017


DET NORSKE TEATRET (Scene 2):

Kunst

Av Yasmina Reza ROGALAND TEATER

BILLETT


DET NORSKE TEATRET (Scene 3):

Vinduer

av Veronica Salinas DET SAMISKE NATIONALTEATRET BEAIVVAS og HÅLOGALAND TEATER

BILLETT

 

Pietà

Av Astrid Saalbach HAUGESUND TEATER

BILLETT


RIKSTEATRET:

Anne Franks søsken

Av Birgit Amalie Nilssen og Laura Christina Brøvig Vallenes KILDEN TEATER

BILLETT

 

Albert & Anna

Av Frode Grytten DEN NATIONALE SCENE OG RIKSTEATRET

BILLETT

 

Om bare Lyseblå kunne bli superhelt

Av Katja Lindberg Produksjoner NORSK SCENEKUNSTBRUK

BILLETT

NATIONALTHEATRET (Malersalen):

«Black» og «No Title»

av Mette Edvardsen BLACK BOX TEATER, BIT TEATERGARASJEN og TEATERHUSET AVANT GARDEN

BILLETT


NATIONALTHEATRET (Hovedscenen):

Begynnelser

Av Carl Frode Tiller, De Utvalgte og Motorpsycho TRØNDELAG TEATER

BILLETT

Program

FREDAG 9. JUNI

18:00: Anne Franks Søsken av Kilden Teater ved Riksteatret

20:00: Begynnelser av Trøndelag Teater ved Nationaltheatrets hovedscene

Opningsmarkering ved Nationaltheatret etter framsyninga

LAURDAG 10. JUNI

18:00: Anne Franks Søsken

20:00: Begynnelser

SUNDAG 11. JUNI

MÅNDAG 12. JUNI

14:00 – 18:00 FRILANSTREFF i Bikuben på Det Norske Teatret

13:00: Minnenes Museum av Norsk Scenekunstbruk framfor Nationaltheatret

19:30: Minnenes Museum

TYSDAG 13. JUNI

NTO ÅRSMØTE OG ÅRSMØTESEMINAR ved Dansens Hus

12:00: Om bare Lyseblå kunne bli superhelt av Norsk Scenekunstbruk ved Riksteatret

17:00: Om bare Lyseblå kunne bli superhelt

18:30: Snøhula av Nord- Trøndelag Teater ved Black Box

19:00: Den eventyrlige Dissosia av Nordland Teater ved Oslo Nye Teater, Centralteatret

ONSDAG 14. JUNI

14:00: Snøhula

19:00: Den eventyrlige Dissosia

19:30: Pieta av Haugesund teater ved Det Norske Teatret, Scene 2

TORSDAG 15. JUNI

13:00: Pieta

18: 30: Brødrene Løvehjerte av Brageteatret ved Black Box Teater

19:00: Albert og Anna av Den Nationale Scene og Riksteatret ved Riksteatret

19:30: Pieta

20:00: Vinduer av Hålogaland Teater og Beaivvas ved Det Norske Teatret, scene 3

«Black» og «No Title» av Mette Edvardsen ved Nationaltheatret, malersalen (Tidspunkt ikkje bestemt)

Vinter (Jon Fosse) av Den Nationale Scene ved eit hotell (ikkje bestemt kva hotell, eller tidspunkt)

FREDAG 16. JUNI

13:00: Vinduer

18:30: Brødrene Løvehjerte

19:00: Solveig av Teater Innlandet og NRK Radioteatret ved Oslo Nye Teater, Centralteatret

19:00: Albert og Anna

19:30: Kunst av Rogaland Teater ved Det Norske Teatret, Scene 2

20:30: Vinduer

«Black» og «No title» (Tid ikkje bestem)

Vinduer (Tid og stad ikkje bestemt)

LAURDAG 17. JUNI

12:30: Solveig

14:00: Kunst

18:00: Kunst

19:00: Solveig

«Black» og No «Title» (Tid ikkje bestem)

SUNDAG 18. JUNI

Heddaprisen ved Oslo Nye Teater (tidspunkt ikkje bestemt).

 

TYSDAG 20. JUNI – LAURDAG 24. JUNI

«Nachspiel i Den Norske Opera og Ballett»

Backstage med Ekman, A Dolls House av Jo Strømgren Kompani, live visning av Tosca storskjerm på Operataket.

 

ANDRE AKTIVITETER:

Dramatikkfestivalen ved Dramatikkens Hus. Program kjem.

Vertsteatra sine eigne framsyningar. Program kjem

Urban Moves Festival ved Dansens Hus fredag 9. – sundag 11. juni

NRK Radioteatret sin lyttebuss  – program kjem

Kilden

Åpningstider:
Man–lør: kl. 11.00 – 16.00
Søndag: stengt